Hejka kochani !
Dziś napisze wam przepis na pyszne ciasto :) Mam nadzieje że wam się spodoba ! I spróbujecie zrobić je w domu :)
SKŁADNIKI:
2 szklanki białek
2 szklanki cukru
2 żelatyny
4 galaretki (2 czerwone, 2 zielone)
2 margaryny zwykłe
kwasek cytrynowy
kakao
SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:
3 szklanki wody zagotować z cukrem na gęsty syrop. Żelatynę namoczyć.
Białka ubić na sztywną pianę,sparzyć syropem, ubijając bez przerwy, Dodać roztopioną margarynę , rozpuszczoną żelatyne i kwasek. Podzielić na 3 częśći. Do jednej dodać kakao rozpuszczone na przegotowanej wodzie i wlać do blaszki.
1 kakaowe 2 białe 3 galaretki zielone 4 białe 5 galaretki czerwone.
Blaszka o prostych przegach , galaretki rozpuszczać 2 na 1 porcję wody .
A w całości tak to powinno wyglądać :)
Kolejny post już niedługoo ! Pozdrawiam :)

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz