wtorek, 7 czerwca 2016

Milky Way

Cześć dziś napiszę wam przepis na ciasto które od bardzo niedawna jest moim ulubionym :)

Składniki:
  • CIASTO NA BISZKOPT Z KAKAO
  • 6 jajek
  • 1 szklanka cukru
  • 1 szklanka mąki pszennej
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
  • 2 - 3 łyżki kakao (dałam 2,5 łyżki)
     
  • MASA MLECZNA
  • 1/2 szklanki mleka
  • 3/4 szklanki cukru (dałam 1/2 szklanki i masa wyszła w sam raz)
  • 25 dag margaryny
  • 2 opakowania cukru waniliowego (16 g)
  • 2 szklanki mleka w proszku
     
  • POLEWA
  • 10 dag czekolady mlecznej (można dać więcej)
  • 4 łyżki mleka

    PRZYGOTOWNIE
Przepis na biszkopt z kakao:
Prostokątną foremkę 21x25 cm wyłożyć papierem do pieczenia
Białka ubić ze szczyptą soli na sztywną pianę, dodać cukier i dalej ubijać. Dodać żółtka i nadal ubijać. Następnie dodać mąkę, proszek do pieczenia i kakao. Całość delikatnie wymieszać (ja przez chwilę zmiksowałam na bardzo małych obrotach). Ciasto przelać do przygotowanej foremki. Włożyć do nagrzanego piekarnika do 175 stopni C i piec około 25 - 30 minut (max 30 minut). Biszkopt wyjąć z formy, lekko wyrzucając, aby nie opadł, odwrócić. Ostudzić i podzielić na 2 części.
Przepis na masę mleczną:
Mleko zagotować z cukrem i cukrem waniliowym. Ostudzić. W tym czasie miękką margarynę utrzeć na puszystą masę, dalej ucierając dodawać ostudzone mleko z cukrem i na końcu mleko w proszku. Masę dokładnie wymieszać.

Przełożyć biszkopt kremem.
Przepis na polewę:
Czekoladę połamać na kawałki, dodać mleko i rozpuścić na małym ogniu (od czasu do czasu mieszając). Od razu polać polewę na wierzch ciasta i wyrównać (polewa szybko zastyga, dlatego aby dokładnie wyrównać wierzch można nóż maczać w gorącej wodzie). Jeśli biszkopt pieczesz w większej formie (np. 25x36 cm) - to polewy proponuję zrobić więcej: 15 dag czekolady mlecznej + 6 łyżek mleka.
Ciasto schłodzić w lodówce. Podawać najlepiej następnego dnia.



                                               Następny post już wkrótce !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz